czwartek, 14 października 2010

Polskie tłumaczenie Dissolution C.J. Sansoma!

Fantastyczna wiadomość! Na stronie Empiku znalazłam informację, że Dissolution autorstwa C.J. Sansoma, pierwsza książka z cyklu o Matthew Shardlake'u, została przetłumaczona na polski! Powieść powinna ukazać się w listopadzie tego roku, nakładem wydawnictwa Albatros pod tytułem Komisarz.
Uwielbiam ksiązki Sansoma, seria z książki na książkę robi się lepsza.

Opis z okładki: Debiut literacki angielskiego pisarza porównywany do niezapomnianego „Imienia Róży” Umberto Eco, pierwsza z cyklu książek o Matthew Shardlake. Niezwykłe połączenie kryminalnej intrygi z barwnym, pełnym detalów opisem szesnastowiecznej Anglii. Jest rok 1537. Anglia nie przeżyła takiego zamętu od wieków. Henryk VIII odmawia uznania zwierzchnictwa papieża i ogłasza się głową Kościoła. Kraj przygotowuje się do zmian. Specjalnie przeszkoleni urzędnicy pod wodzą Thomasa Cromwella, wikariusza generalnego nowego kościoła, wyruszają, by przeprowadzić przejąć monastyry duchownych. Szerzy się przemoc…W jednym z położonych na uboczu, nad brzegiem morza, klasztorów dochodzi do mrożącej krew w żyłach zbrodni. Ciało jednego z komisarzy, Roberta Singletona, zostaje znalezione bezgłowe nieopodal zbezczeszczonych świątynnych zabudowań, na których wymalowano bluźniercze znaki. Z monastyru znikła także bezcenna relikwia. Cromwell zleca sprawę Matthew Shardlake’owi, zaufanemu prawnikowi i wielkiemu zwolennikowi reform. Shardlake wraz z przyjacielem i asystentem, Markiem, rusza tropem zagadki… Czy za zbrodnią stoją wyznawcy szatana, katolicy, czy może zachłanni politykierzy, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać niespokojne czasy?
Gorąco polecam!!!

1 komentarz:


 1. kot_kreskowy84
  2010/10/14 17:06:53
  O nie ;) właśnie przechodzę "Tudor fever" i każda książka o tamtych czasach to dla mnie z miejsca lektura obowiązkowa! Wielkie dzięki za recenzję, szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, bo dosłownie parę dni temu składałam zamówienie książkowe. Ale to nic, za miesiąc mam urodziny - będzie jak znalazł :D
  kot_kreskowy84
  2010/10/14 17:12:49
  Ach widzisz, z emocji nieuważnie przeczytałam - że książka dopiero będzie wydana ;) Tym bardziej będzie w sam raz na urodziny ;) Pozdrawiam!
  dabarai
  2010/10/14 18:18:02
  Bo i też jest się czym emocjonować! Uwielbiam książki z tej serii i cieszę się, że więcej osób będzie się mogło nimi cieszyć. :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń