niedziela, 23 października 2011

Dzisiaj czytam... (10)

Dziwna ta niedziela jakaś, zupełnie nie podobna do innych. Obudziłam się późno, zła, zmęczona i z katarem, nic dodać nic ująć, piękny początek dnia. Trochę humor poprawiły mi placki z jabłkami zjedzone na śniadanie, ale w perspektywie goście i być może wspólny obiad. Nie najciekawwsza perspektywa, kiedy człowiek czuje się jak pół człowieka. Na poprawienie humoru (i zdrowia oraz urody) czeka na mnie gorąca kąpiel, a do niej zabiorę „Cukiernię pod Amorem”, którą czytam od wczoraj. Świetna na poprawę nastroju, chociaż ciężkie czasy opisuje. Jak się zrobi za ciężko i za ponuro, będę szukać innych książek-poprawiaczy nastroju. Na kupce leżą i mrugają zachęcająco okładkami (między innymi) Lisa See, „Dreams of Joy”, kontynuacja „Dziewcząt z Szanghaju”, książka Diane Meier „Season of Second Chances” polecana kiedyś na angielskim blogu Cornflower Books, jakieś czytadło Susan Wiggs przytargane z biblioteki, Betty MacDonald „The Egg and I” (czyli, jeśli dobrze pamiętam, kultowa pozycja „Jajko i ja”, o której kiedyś gdzieś coś czytałam) a także Flavia de Luce (tom drugi), Chamberlain i stosy innych. Postanowiłam, że nie poddam się żadnym chandrom czy katarom. Książki zawsze pomogą. Hogwh.

A wy co czytacie w ten piękny, słoneczny chociaż zimny dzionek? Towarzyszy wam w lekturze kawa, herbata, kocyk, ciasto, radio (niepotrzebne skreślić)? Pozdrawiam ciepło.

2 komentarze:


 1. Gość: mary, 87-239-177-176.rev.inds.pl
  2011/10/23 14:13:37
  :) ja czytam "Pancerne serce" Jo Nesbo. Pozdrowienia znad serniczka :)
  Gość: salome, 95.56.1.24*
  2011/10/23 16:14:25
  a jaczytam THe first CUT of Peter Robinson. nie bardzo jestem zachwyzona...zle mine idzie prawde mowiac..
  Zycze Pani zdrowia!
  j.szern
  2011/10/23 16:18:06
  Kończę zbiór opowiadań A. S. Byatt "Dżinn w oku słowika" (przepyszne). I mam problem z doborem kolejnej lektury - problem pod tytułem "osiołkowi w żłobie dano" (za dużo książek krzyczy: "Ja, teraz ja!") :) Chyba zabiorę się za Ishiguro ("Nie opuszczaj mnie") - przemawia za tym wyborem i kieszonkowy rozmiar powieści, i fakt, że od ponad tygodnia (czyli od kiedy jestem w jej posiadaniu) strasznie mnie do tej książki ciągnie :) A z pokusą się nie walczy ;)
  maniaczytania
  2011/10/23 16:57:48
  Ja kończę "Przełamać noc" Liz Murray - książka świetna, tylko trochę ciężko się ją czyta. A teraz czytam blogowe relacje z targów książki w Katowicach i wręczenia nagród blogerów :)
  mdl2
  2011/10/23 18:33:50
  "Jajko i ja" kocham i polecam :) Ta książka była kultowa w mojej rodzinie i swego czasu namiętnie ją promowałam na swoich blogach :)
  A ja czytam "Wolność" Franzena. Porządna, klasyczna cegła. I chyba wypadałoby potem się zabrać za tę "Cukiernię..." skoro zebrała tyle Złotych Zakładek. Jeszcze Barnes czeka... i "Ostatni kabriolet". I "Mapa i terytorium"... i wszystkie chcę zaraz, już...
  kasia.eire
  2011/10/24 00:08:12
  Her fearful symmetry Audrey Niffenegger
  izabella_g
  2011/10/24 13:43:40
  Zaczęłam Past Imperfect Fellowesa. SWkończony w weekend: Wieczór w bizancjum Irwina Shawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. dabarai
  2011/10/24 19:55:08
  Mary - serniczek, powiadasz? Mmmm. Mniam. Tez bym zjadła.

  Salome, dzięki. Właśnie się doczytałam, co to jest "The First Cut", znam tę książke pod angielskim tytułem, Caedmon's Song, i ponieważ nie jest to powieść o Banksie, tej akurat książki nie czytałam. Za to Banksa polecam! Najlepiej od początku.

  J.Szern- wstyd się przyznać, czytałam Byatt tylko "Children's book" i w dalszym ciągu chodzę wokół jej "Opętania" i jakoś nie mogę do niego dość. Ishiguro też czeka i czeka... Może ja jeszcze nie dorosłam do tych książek?

  Maniaczytania - o, nic mi nie mówi ten tytuł, musze poszukać. A relacje też podczytuję. :)

  Mdl2 - a Barnes taki chudy.. Mnie się palec poślizgnął i kupiłam go na Kindla. Moja wymówka to to, że zbieram na wyjazd na święta do Polski... :D A pisałaś może recenzję "Jajka" czy tylko o nim wspominałaś?

  Kasiu - o, mnie się "Her Fearful Symetry" bardzo podobała - zupełnie inna od "Time Traveller's Wife", za co chwalę autorkę. To chyba trudno napisać takie zupełnie odmienne książki!

  Izabella - a żesz to, Fellowsa mi przypomniałaś! A miałam czytać jego książkę, bo podobało mi się Downton Abbey... A Shawa moją ulubioną ksiązkę ("Hotel świętego Augustyna") bym sobie też poczytała... A tu ni ma :(

  Dzięki wszytkim za typy i zapraszam za tydzień.
  Gość: Ysabell, host-217-172-254-200.lodz.mm.pl
  2011/10/24 20:02:00
  "Sklep Potrzeb Kulturalnych" Antoniego Kroha, jako niezbędne dopełnienie "Bedzies wisioł za cosik" Smoleńskiego i Kurasia. W tej drugiej było tyle cudownych cytatów z tej pierwszej, że nie mogłam się powstrzymać przed lekturą. I dobrze, bo książka świetna.

  A w przerwach sięgam sobie po wiersze Cohena w przekładzie Zembatego, Karpińskiego i Wyszogrodzkiego.
  mdl2
  2011/10/24 20:54:03
  Pisałam o "Jajku" troszkę jeszcze na starym, nieksiążkowym blogu, ale trudno to nazwać recenzją:
  drugirazodzera.blox.pl/2009/04/jajko-i-ja.html

  A Barnes chudy rzeczywiście, zaglądałaś już może, czy dobry?

  OdpowiedzUsuń