niedziela, 5 maja 2013

Subiektywne zapowiedzi książkowe na najbliższe miesiące

Oto najnowsze znalezione zapowiedzi książkowe, które wyszperałam w sieci, książki na których wydanie się cieszę i na które czekam niecierpliwie. 

Wydawnictwo Albatros planuje wydanie najnowszej książki Khaleda Hosseiniego pod tytułem "I góry odpowiedziały echem" na wrzesień 2013 roku. Nie znalazłam jeszcze okładki polskiego wydania, ale ta angielska (wychodzi już w tym miesiącu) wygląda tak:
To samo wydawnictwo wyda w sierpniu bieżącego roku najnowszą powieść Kate Morton "Strażnik tajemnic", o której pisałam tutaj.
W zapowiedziach co prawda jeszcze tej powieści nie widać, ale wyszperałam informację, że nowa powieść Anny J. Szepielak "Młyn nad czarnym potokiem" ma zostać wydana we wrześniu.
Niestety, wciąż jeszcze brak dokładnej daty wydania drugiego tomu "Podróży do miasta świateł. Rose de Vallenord" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Wiemy jedynie, że powieść ma się ukazać jesienią. Ja osobiście stawiam na październik i mam nadzieję, że się mylę, że książka zostanie wydana jeszcze wcześniej!
Natomiast zdecydowanie szybciej, bo już 19 czerwca, zostanie wydana nowa powieść Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak, "Upalne lato Kaliny". Wiele sobie obiecuję po tej powieści, bo poprzednia książka, "Upalne lato Marianny" bardzo mi się spodobała.

I na koniec kilka zapowiedzi z Wysp - w sierpniu wydana zostanie kolejna książka Katherine Webb, pod tytułem "The Misbegotten", a w lipcu możemy oczekiwać premiery nowej książki Rachel Joyce, autorki "Niezwykłej wędrówki Harolda Fry", pod tytułem "Perfect", a w czerwcu kolejnej książki Lucindy Riley, zatytułowanej "The Lavender Garden". Do tego dochodzą oczekiwane przez mnie premiery książek Jussi Adler-Olsena i Bena Aaranowitcha. Jedno jest pewne - latem nie będę narzekać na brak książek do czytania!

14 komentarzy:

 1. Mam jedną książkę Kate Morton (Milczący Zamek), kupiłem pod wpływem pozytywnej opinii na jednym z blogów. Ciekawe czy i mnie się spodoba :) Ciekawe zapowiedzi wyszperałaś, zupełnie inne od tych, które ostatnio pojawiają się w tego typu "zapowiedzistych" postach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Milczący zamek" moim zdaniem super. A lista bardzo subiektywna, jak wiadomo różnym osobom podobają się różne książki. :)Ja zresztą sporo czasu spędzam na szperaniu i wyszukiwaniu, na moją zgubę...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. No niestety (ale też i stety) sporo dobrych rzeczy wychodzi niedługo...

   Usuń
 3. Czekam z niecierpliwością na książki Hosseiniego, Zyskowskiej-Ignaciak, Morton oraz Gutowskiej-Adamczyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anoż. Na szczęście Hosseiniego planuję przeczytać natychmiast po wydaniu. Niestety z polskimi będzie trudniej, trzeba będzie najpierw je znaleźć i pościągać. :)
   Z książek niezapowiadanych - ja chcę Cherezińską!!!

   Usuń
 4. Wychodzi na to, że Upalne lato Kaliny to drugi tom. W Upalnym lecie Marianny była obietnica, że ciąg dalszy nastąpi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to kontynuacja, rozumiem, że opisuje losy córki i wnuczki Marianny. Zapowiada się ciekawie.

   Usuń
 5. Na nową książkę Kate Morton czeka już cała rzesza czytelniczek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ona jest strasznie popularna, prawda? Ja co prawda książkę przeczytałam, ale polecam mojej mamie i cioci..

   Usuń
 6. Niestety ani o żadnym autorze, ani książce z tych przez Ciebie przedstawionych jeszcze nie słyszałam. Może czas to zmienić ;)
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam - wszystkich autorów i ich książki!

   Usuń