wtorek, 16 kwietnia 2013

Women's Prize for Fiction 2013 - lista finałowa

 
Dziś ogłoszono listę finalistek dawnej nagrody Orange, czyli Women's Prize for Fiction. Okazuje się, że dziś rano na exlibrisowej facebookowej stronie wytypowałam prawidłowo aż cztery z sześciu książek! Ha! Niestety, do tej pory przeczytałam tylko jedną z nich, ale za to mam nadzieję zapoznać się z przynajmniej jeszcze jednym tytułem. Nie jestem pewna, czy uda mi się to zrobić przed ogłoszeniem wyników 5 czerwca.

Oto cała lista finałowa Women's Prize for Fiction 2013:
 
Kate Atkinson - Life After Life 
A. M Homes - May We Be Forgiven
Barbara Kingsolver - Flight Behaviour
Hilary Mantel - Bring Up The Bodies 
Maria Semple - Where'd You Go, Bernadette
Zadie Smith - NW

Bukmacherzy uważają, że jest to bardzo silna lista. Trzy nazwiska natychmiast zwracają nasza uwagę: Zadie Smith i Barbara Kingsolver, poprzednie zdobywczynie tej nagrody i Hilary Mantel, która szturmem zdobywa w tym roku wszystkie najważniejsze nagrody. Ja osobiście kibicuję (przynajmniej na razie) Kate Atkinson, ale ciekawa jestem, czy Hilary Mantel uda się zdobyć w tym roku nie tylko Bookera, Costa Award ale i Women's Prize for Fiction...

A co wy sądzicie o tej liście?

4 komentarze:

 1. Proszę, wszystko tylko nie Hilary Mantel :)
  PS ależ się dzisiaj u Ciebie nakomentowałam, już znikam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ nie znikaj, porozmawiajmy! Widziałaś jak dobre typowałam na facebooku? Ha! Jednak dalej wydaje mi się, że najfajniejsze książki przechodzą do finału rzaaaadko... Na Kingsolver nie mam ochoty, na Homes tez nie, Mantel mnie przeraża nieco, przyznaję.. Semple nie jestem pewna, podobno jest to książka dowcipna, ale autorka pisała scenariusze do amerykańskiego serialu Arrested Development, a ja w dalszym ciągu nie jestem pewna, czy lubię ten rodzaj humoru!

   Usuń
 2. Cześć!
  Wiem jak odbierane są takie wiadomości, bo sama piszę bloga, ale mimo wszystko spróbuję. Wiesz dlaczego? Bo chcę pomóc koleżance. Niesamowicie utalentowana bloggerka wydała książkę, ale w naszym kraju nie wspiera się debiutantów. Książka ma same pozytywne recenzje, więc na pewno spodoba się ludziom, jeśli ją przeczytają. Może i Ty się skusisz?
  Chociaż sprawdź: www.o-k.xn.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakiego konkretnie bloga piszesz? Na Twoim koncie nic nie ma o żadnym blogu...

   Usuń