niedziela, 23 maja 2010

Leniwe czytanie

Cóż za piękna niedziela! Piękna pogoda spowodowała, że większość dnia spędziłam wygrzewając się na słońcu i czytając książkę w ogródku. A że pogoda była wprost stworzona na leniuchowanie, przeczytałam Savour the Moment Nory Roberts, trzecią część Kwartetu Weselnego. W Polsce ukazała się dotychczas pierwsza część, Portret w bieli. Była to (jak można było się spodziewać) lektura bez żadnych niespodzianek, z przewidywalną fabułą, ale niemniej jednak - łatwa, lekka i przyjemna książka. Myślę, że czasem dzień taki jak dzisiaj, leniwy i gorący sprawia, że nasz mózg też musi odpocząć i domaga się książek mniej ambitnych...
Kolejna dobra wiadomość - moje zamówione książki doszły do mnie w sobotę i już się nie mogę doczekać, kiedy będę mogła je zacząć czytać!
Mój stosik składa się z ośmiu książek, i po części zainspirowany został wspaniałymi recenzjami na różnych blogach, a częściowo moją fascynacją sagami rodzinnymi, historiami ciągnącymi się przez całe pokolenia, którą zaczęła lektura W ogrodzie pamięci Joanny Olczak-Ronikier.
Oto kolejne tytuły:
1. Jestem tu od wieków,  Mariolina Venezia - historia włoskiej rodziny opowiedziana przez najmłodszą przedstawicielkę rodu, opowieść o silnych kobietach, niespełnionych marzeniach i relacjach międzyludzkich.
2. Panowie herbaty, Hella S. Haasse - kolejna saga rodzinna, tym razem rozgrywająca sie na Jawie, sięgająca korzeniami do XIX wieku, oparta na prawdziwej historii holenderskich rodzin Kerkhovenów i Roosegaarde Bisschopów.
3. Erynie, Marek Krajewski - nie trzeba chyba tej książki przedstawiać, Marek Krajewski rozpoczyna nową serię, w której bohaterem jest lwowski komisarz Edward Popielski, który pojawił się już w Głowie Minotaura.
4. Uroczysko, Magdalena Kordel - kolejna powieśc w stylu Domu nad rozlewiskiem, rozgrywająca się w Sudetach.
5. Kobiety z Czerwonych Bagien, Grażyna Jeromin-Gałuszka - powieść o silnych kobietach, więzach rodzinnych i przeciwnościach losu.
6. Ksiądz Rafał, Maciej Grabski - mała wieś, w której po śmierci starego proboszcza nastaje czas nowego, młodego księdza
7. Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy, Małgorzata Gutowska-Adamczyk - pierwszy tom kolejnej sagi rodzinnej, tajemnica i klątwa sprzed wieków, całośc brzmi bardzo smakowicie.
8. Vita, Melania Mazzucco - dzieje włoskich emigrantów w Nowym Jorku z początku XX wieku.
Wydaje mi sie, że jest to bardzo obiecujący stos!

1 komentarz:

  1. Szczególnie "Vita", gdyż reszty jeszcze nie miałam okazji przeczytać.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    napisał: anhelli-anhelli 2010/06/04 12:53:59

    OdpowiedzUsuń