wtorek, 31 grudnia 2013

Podsumowania nie będzie!

W tym roku żadnych podsumowań i postanowień nie będzie. 

Po pierwsze, moje zeszłoroczne postanowienie przeczytania dwudziestu pozycji z Subiektywnej Listy Książek wzięło w łeb, z przyczyn mniej czy więcej niezależnych, więc po prostu postanawiam je kontynuować w tym roku. 

Po drugie, ciężko wybrać mi najlepsze książki roku - przeczytałam ich mniej niż planowałam, a jednak wybór okazał się trudniejszy niż myślałam. Kto chce sprawdzić, co (między innymi) przeczytałam w 2013 roku, niech się wybierze z wizytą na blog Padmy, która zaprosiła mnie niedawno na gościnne występy. Na jej blogu zamieściłam listę moich tegorocznych typów. Zapraszam do przeglądania i komentowania. Natomiast chętnie się przekonam, jakie książki wam przypadły do gustu w tym roku, więc jeśli macie ochotę, podzielcie się swoimi odkryciami literackimi w komentarzach! Będzie mi bardzo miło. 

Sobie życzę sobie w przyszłym roku częstszych i bardziej regularnych odwiedzin na własnym blogu, góry przeczytanych książek i czasu na ich czytanie. Wszystkim czytelnikom Ex librisa - literackich odkryć, wspaniałych lektur, niepowtarzalnych wrażeń czytelniczych. Niech nadchodzący rok będzie dla was obfity w niezwykłe przeżycia i doznania, nie tylko te, o których można przeczytać w ksiązkach.

4 komentarze:

 1. U mnie plany też poszły w łeb, ale trudno, wierzę, że w 2014 roku będzie lepiej. Notkę u Padmy czytałam i "Saga Sigrun" też znajduje się na mojej liście. Oprócz tego "Gołębiarki", "Jutro przypłynie królowa", "Atlas chmur", "Honor", "Paryż miasto sztuki i miłości..." i "Zniknięcie słonia".

  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie doszłam do wniosku, że czasem mniej znaczy lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku znów reportaż, po zeszłorocznej Miedziance, teraz Sycylijski mrok. Z kryminalnych odkryć Yrsa Sigurdardottir mroczna, magiczna i też wyspa.
  Zaczytanego Nowego Roku Iza

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęśliwego Nowego Roku :)
  /tommy/

  OdpowiedzUsuń