wtorek, 15 października 2013

And the winner is... Man Booker 2013

Panie i panowie, oto zwyciężczyni Man Booker Prize 2013!
Eleanor Catton, autorka powieści "The Luminaries" przechodzi do historii jako najmłodsza zdobywczyni Man Booker Prize - pisarka ma teraz 28 lat, a powieść zaczęła pisać już trzy lata temu. "The Luminaries" to także najdłuższa nagrodzona książka - liczy sobie bowiem 832 strony. Wraz z wygraną Catton kończy się też pewna era w historii tej nagrody. Od przyszłego roku o nagrodę będą się mogły ubiegać nie tylko powieści opublikowane w krajach Wspólnoty Brytyjskiej i Irlandii, ale i te wydane w Stanach Zjednoczonych.

A teraz ręka do góry - kto ma ochotę przeczytać "The Luminaries" Eleanor Catton?

12 komentarzy:

 1. Biorąc pod uwagę, że akcja powieści toczy się w epoce wiktoriańskiej, a w dodatku w Nowej Zelandii i do tego jest jeszcze osnuta na intrydze kryminalnej, nie mam wątpliwości i krzyczę głośno w odpowiedzi na Twoje pytanie: "ja! ja!". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie tę książkę obstawiałam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bym chętnie przeczytał :)
  /tommy/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Padma gdzieś wspominała, że u nas zwycięzców Man Bookera tłumaczą szybko, więc trxymam kciuki. Kto wie, może i mnie by się łatwiej taką cegłę czytało po polsku...?

   Usuń
 4. Ja też mam ochotę ją przeczytać. Ponad 800 stron - wow!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko Kindle mnie ratuje, książka pięknie wygląda, ale jaka cięęęęężka!

   Usuń
 5. ciekawe kiedy będzie polskie tłumaczenie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Też czekam na polskie tłumaczenie. Mam nadzieję, że niedługo. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Czytałaś?? Jak wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd, kiedy, jak. :) Ale kto wie, może i przeczytam... POdoba mi się opcja Free Sample na kindla, wysyłają początek książki i można sprawdzić, czy wciągnie, czy nie. W ten sposób sobie posprawdzam...

   Usuń