wtorek, 13 kwietnia 2010

Orange Award for New Writers

Ogłoszono dzisiaj listę finalistów do nagrody Orange dla nowych pisarek (Orange Award for New Writers) przyznawaną autorkom obiecujących debiutów literackich. Zostały nominowane trzy książki:

The Book of Fires, Jane Borodale

Powieść historyczna z osiemnastego wieku o tajemnicach i magii fajerwerków. Historia siedemnastoletniej Agnes Trussel, która spodziewając się nieślubnego dziecka ucieka do Londynu i znajduje pracę u wytwórcy fajerwerków, Johna Blacklocka.

The Boy Next Door, Irene Sabatini,

Powieść o przyjaźni na tle konfliktów rasowych w Zimbabwe. Lindiwe zaprzyjaźnia się z pasierbem zamordowanej sąsiadki, Ianem, ale ich znajomość kończy się raptownie, gdy chłopak wyjeżdża do RPA. Spotykają się ponownie po dziesięciu latach...


Frank przeprowadza się do chatki na wschodnim wybrzeżu Australii,by zapomnieć o burzliwej przeszłości i swoim ojcu. Leon próbuje ułożyć na nowo życie po powrocie z wojny w Wietnamie. Jest to opowieść o ojcach i synach i o braku porozumienia, o wojnie i tych, których ona dotyka. Słyszałam o tej książce wiele dobrego i czytałam bardzo pozytywne recenzje na angielskich blogach. Pozostałe dwie nominowane powieści też wyglądają interesująco. Ale najpierw postaram się przeczytać książki, które już mam w domu zanim zabiorę się za te... Mam nadzieję, że w tym postanowieniu wytrwam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz